Jak se nenechat oklamat při výběru zpětné hypotéky

Když paní Martina odešla do důchodu, tak zjistila, že s penězi sotva vystačí. Pryč byly najednou plány týkající se spokojeného prožití důchodu plného návštěv divadel, kin, zajímavých pamětihodností a cestování do zahraničí.

Foto: iStock
Paní Martina využila Rentu z nemovitosti.

V novinách se paní Martina dočetla o Rentě z nemovitosti, což je produkt, který je přímo šitý na míru potřebám seniorů. Nebyla však příliš finančně gramotná a bála se, aby nenaletěla nějakým podvodníkům a nepřipravila se tak o střechu nad hlavou, kterou jí už třicet let poskytoval rodinný dům.

Výhody Renty z nemovitosti:

  • Získáte peníze na cokoli (najednou či postupně).
  • Za života nemusíte nic splácet.
  • Zůstáváte bydlet doma a jste nadále majitelem svého bytu či domu.
  • Můžete žít důstojněji a život si více užívat.

Šla se tedy poradit se svou kamarádkou Zitou, která měla více zkušeností. „Řekla mi, že společnost, která v České republice poskytuje Rentu z nemovitosti na základě licence od České národní banky, se jmenuje FINEMO.CZ a nabídla mi, že mě doprovodí na schůzku s jejich obchodní zástupkyní,“ vypráví paní Martina, která s návrhem svojí kamarádky ráda souhlasila.

Milá obchodnice jim vše detailně vysvětlila a dozvěděly se, že se jedná o průběžně nesplácený bezúčelový úvěr, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti vlastněné klientem.

Pokud by se paní Martina rozhodla Rentu z nemovitosti využít, zůstala by v nemovitosti bydlet a i nadále by byla jejím vlastníkem. Úvěr by byl později odečten od hodnoty dědictví.

Chcete vědět víc?

  • Přečtěte si příběhy klientů a odpovědi na nejčastější dotazy na rentaznemovitosti.cz.
  • Vyžádejte si orientační kalkulaci zdarma.
  • Můžete nám také zavolat na tel. 233 321 850.
  • Jsme držiteli licence České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů.

Pro paní Martinu bylo důležité, že nepřijde o vlastní bydlení, čehož se trochu obávala. Než podepsala smlouvu, její kamarádka prověřila firmu u České národní banky a vše bylo v pořádku.

„Rozhodla jsem se pro pravidelnou měsíční výplatu určité částky, díky níž si mohu dovolit zase normálně žít,“ uzavírá s úsměvem paní Martina.

Pro bezplatnou kalkulaci Renty z nemovitosti stačí vyplnit formulář Získejte kalkulaci Renty, který je součástí tohoto článku. Článek vznikl v rámci PR spolupráce se společností Finemo.

Více k tématu