Dva lázeňské skvosty na Slovensku pro náročnější: Relax a procedury pro zlepšení zdraví

Důchod má přinášet zasloužený odpočinek, zážitky i poznávání nových míst. A ideální je, když se všechno zkombinuje také s péčí o zdraví v lázeňském zařízení. Vyrazili jsme na Slovensko do Rajeckých a Turčianských Teplic a vyzkoušeli lázeňské pobyty pro ty, kteří se rádi nechávají hýčkat.

Foto: České důchody
Rajecké Teplice nabízí antický lázeňský zážitek.

Lázeňský pobyt už dnes nemusí připomínat pobyt ve zdravotnickém zařízení či sanatoriu s neútulnými interiéry, neosobním přístupem a nerudným personálem. Moderní pojetí lázní je spíše kombinací léčebných procedur, odpočinku a příjemných zážitků. A kdo si rád připlatí, může si dopřát zdravotní pobyt v obklopení luxusu, vynikajícího jídla a prvotřídní péče.

Vyzkoušeli jsme lázně, které se zaměřují také na náročnější klientelu a dokážou z léčebného pobytu vykouzlit zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. A o kterém budete rádi vyprávět svým přátelům při setkání u kávy či sklenice vína.

Rajecké Teplice: Luxus s nádechem antiky

Lázně Rajecké Teplice leží 15 kilometrů od Žiliny, a i díky mírnému klimatu a čistému ovzduší, které zintenzivňuje účinky termální vody, nabízí skvělý lázeňský zážitek v každém ročním období. Zdejší středně mineralizovaná voda má 38 stupňů a využívá se k léčbě potíží pohybového ústrojí, kloubů, zad, neurologických problémů a nemocí z povolání. K dispozici jsou různé druhy masáží, vodoléčebné procedury, elektroterapie i oxygenoterapie, které pomáhají lidem s postcovidovým syndromem.

Rajecké Teplice okouzlí i nádherným parkem.Foto: České důchody

Vyzkoušeli jsme pobyt v jedinečném čtyřhvězdičkovém hotelu Aphrodite Palace, který nabízí stylové antické interiéry a lobby s restaurací zdobené mramorem, onyxem a 24karátovým zlatem. Budete se tady cítit jako antičtí vládci a můžete se nechat rozmazlovat relaxačními procedurami i skvělou gastronomií. Pokud máte rádi luxus v atraktivním prostředí a potrpíte si na zdobené pokoje s nábytkem v zámeckém stylu, je toto místo přesně pro vás. Výhodou je, že hotel je přímo propojen se zdejším bazénovým a saunovým komplexem, takže tam můžete vyrazit z pokoje rovnou v županu.

Antický lázeňský zážitek ve Spa Aphrodite.Foto: České důchody

Spa Aphrodite, které má celkem 11 termálních bazénů a je otevřené celoročně, představuje výjimečné místo, které nadchne každého, kdo má rád rozsáhlé a spletité vodní prostory i relaxační zákoutí. Vše je vyvedeno v antickém stylu a nabízí úžasné možnosti odpočinku. Kromě saunování a saunových rituálů se výborně relaxuje v bazénu obklopeném umělými skalisky, po kterých stéká voda, a protože je vše nasvícené, působí to zvláště po setmění nádherně. Nechybí střídavá turecká koupel ani Kneippův chodník.

Noční koupání ve Spa Aphrodite.Foto: České důchody

Součástí lázní je také špičkově vybavené Spa Rehab Clinic, ve kterém se zdravotnický personál věnuje diagnostice, prevenci a léčbě bolestí a problémů pohybového aparátu. K dispozici mají zařízení na rázovou vlnu, indukční a laserovou terapii, lokální kryoterapii i bazén pro unikání terapeutickou proceduru zvanou vodní trakce. Prostory této kliniky jsou příjemné, takže i při léčbě se budete cítit spíše jako na dovolené než na zdravotním pobytu.

Pohybové procedury ve Spa Rehab ClinicFoto: Rajecké Teplice

TIP: Určitě se vyplatí vyzkoušet místní jemnou minerální vodu Aphrodite, která je díky vyváženému složení minerálů, poměru vápníku a hořčíku 2:1 a nízkému obsahu sodíku ideální pro každodenní pití. Pozitivně působí na metabolismus a detoxikaci organismu. Přímo v hotelu je možné ji zakoupit v láhvích nebo si ji můžete načepovat ze zdejší fontány.

Turčianské Teplice: Prvotřídní rozmazlování a gastronomie

Termální lázně Turčianské Teplice se nachází v Turčianské kotlině mezi Malou a Velkou Fatrou a kromě procedur, bazénů a saunového světa tu mají i vyžití pro nejmenší v podobě aquaparku. Zdejší termální léčivá voda se využívá na koupele i pitnou kúru a pomáhá s obtížemi pohybového aparátu, s neurologickými problémy i při léčbě urologických a gynekologických onemocnění.

Klidné okolí hotelu Royal Palace.Foto: České důchody

Základním pilířem zdejší péče je lázeňská budova Royal Bath, jejíž součástí je kruhový bazén se zlatou mozaikou, ve kterém termální voda vyvěrá přímo ze země. Po koupeli si můžete dopřát relaxační masáž nebo wellness procedury z oblasti termoterapie, hydroterapie nebo zábal. Specialitou jsou také unikátní procedury s využitím 24karátového zlata.

Royal Bath v Turčianských Teplicích.Foto: Turčianské Teplice

Pobyt jsme trávili v pětihvězdičkovém hotelu Royal Palace, který vychází z historického stylu art deco. Všude nás obklopoval luxus a užívali jsme si historické prostory, které jsou zároveň protkané moderními technologiemi, a vše doplňují prvotřídní služby. Součástí hotelu je také specializovaný Institut kardiovaskulární rehabilitace, který pomáhá hostům s problémy srdce a kardiovaskulárního aparátu. A co nás opravdu okouzlilo, bylo všudypřítomné ticho. Pokud si chcete odpočinout od ruchu města, jde o ideální místo.

Interiéry hotelu Royal Palace.Foto: České důchody

Hotel se specializuje na prvotřídní gastronomii, takže zapomeňte na klasické bufetové snídaně. Tady vám na vyžádání připraví cokoliv, na co si vzpomenete, a tak si můžete užít poklidná rána a následně vyrazit na procházku nebo na plánovanou proceduru. Vrcholem zdejšího kulinářského zážitku je pak restaurace Sissi, která spojuje tradiční kuchyni habsburského císařského dvora s moderními trendy v gastronomii. Hotelový someliér vám k jídlu doporučí také vhodná prvotřídní vína ze Slovenska i zahraničí.

Hotel Royal Palace nabízí gastronomický zážitek.Foto: Turčianské Teplice

TIP: Pro ty, kteří chtějí přivítat rok 2024 ve velkém stylu, připravil Royal Palace Hotel exkluzivní silvestrovský pobyt na 3 noci. V ceně jsou 2 procedury na každé přenocování, zážitková gastronomie formou polopenze a slavnostní 5chodová večeře a hudební recitál. Více informací najdete zde.

Více k tématu