Do důchodu bez nemilých překvapení: Vydali jsme pro vás praktickou příručku

Pro mnoho z vás začíná být důchod aktuální a začínáte hledat informace, jak se na něj dobře připravit. Podmínky nároku na důchod se neustále zpřísňují a je proto dobré s předstihem řešit, jestli všechny splňujete. Portál České důchody vydal praktickou příručku, která vám se vším pomůže.

Zdroj: České důchody
Příručka Do důchodu bez nemilých překvapení

Dávno už neplatí, že starobní důchod dostane každý, kdo se dožije důchodového věku a zažádá o něj. Naopak, podmínky se zpřísňují a nyní je dokonce nutné mít odpracováno 35 let, abyste měli na důchod nárok.

Zdaleka ne všichni si to ale uvědomují a o důchod žádají nepřipravení. A jaké je pak překvapení, když zjistí, že jim chybějí některé odpracované roky, doklady nebo různá potvrzení, třeba o práci, studiu nebo vojně. Výsledkem je pak nemilé překvapení – důchod je buď nižší, nebo v nejhorším případě žádný.

Názorně a krok za krokem

Přitom není nic jednoduššího, než se na důchod s předstihem připravit. A čím dříve začnete, tím lépe. Doporučujeme to každému, protože si tak můžete ušetřit zbytečné starosti i nečekaná překvapení, a místo toho se pak můžete věnovat něčemu hezkému.

Víme, že problematika důchodů je složitá a většině z vás se do řešení nechce. Proto jsme připravili a vydali příručku, která vám pomůže vše s předstihem vyřešit. Má 80 barevných stran, je názorná a povede vás krok za krokem. Neobsahuje zbytečné řeči, které by vás jen rozptylovaly, a naopak řeší hlavně konkrétní situace – práci, studium, péči o děti, vojnu, nezaměstnanost i chybějící odpracované roky.

Náhled: Takto vypadá příručka Do důchodu bez nemilých překvapeníZdroj: České důchody

Zároveň funguje jako pracovní sešit, do kterého si můžete zapisovat všechny osobní údaje, výpočty a informace. Do přehledných tabulek si zapíšete, co vám k důchodu chybí a co byste měli začít řešit. A až potom půjdete na úřad žádat o důchod, budete připraveni.

V příručce se dozvíte:

  1. Kdy můžete odejít do starobního důchodu a jaké jsou podmínky
  2. Jak se v klidu připravit na důchod a co si ohlídat
  3. Jak požádat o informativní osobní list důchodového pojištění a jak se v něm vyznat
  4. Jak se vyznat v odpracovaných letech nebo náhradních a vyloučených dobách
  5. Jaká nepříjemná překvapení vás mohou potkat při žádosti o důchod
  6. Proč můžete mít důchod nižší, než jste čekali, a jak tomu předcházet

Investice do vašeho klidu

Příručku si můžete zakoupit přímo v našem obchodě a prodáváme ji za 289 korun. Najdete tam také více informací o obsahu příručky.

Pochopitelně si všechny důležité informace můžete najít na internetu, v zákoně o důchodovém pojištění nebo se zeptat úředníků na České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), kteří vám s důchodem bezplatně poradí. Ne vždy ale narazíte na ochotného úředníka, informace na internetu zase mohou být zastaralé, neúplné nebo zbytečně složité. Příručka je alternativou, jak důležité informace získat v klidu doma a hlavně srozumitelně.

Náhled: Takto vypadá příručka Do důchodu bez nemilých překvapeníZdroj: České důchody

Pokud vás napadá, jestli to není hodně, tak odpovídáme: Je to investice do vašeho klidu, protože příručka vám pomůže vyhnout se zbytečnému stresu kvůli důchodu. A to nejen vám, ale i všem blízkým v rodině.

Do důchodu bez nemilých překvapení

289  včetně DPH

Koupit příručku

Více k tématu