Předběžná kalkulačka valorizace 2021: O kolik se vám zvýší důchod?

Připravili jsme pro vás první kalkulačku valorizace důchodů pro rok 2021. Vychází z dosavadních vyjádření vlády, konkrétní parametry ale ještě nebyly zveřejněny. Výpočet proto berte jako informativní, částka se ale příliš měnit nebude.

Zdroj: Adobe Stock
Jak porostou důchody v roce 2021?

Důchody by od ledna měly růst v průměru o 800 korun. Jde o zákonnou valorizaci, která vychází z růstu průměrné mzdy a růstu cen. Další zvyšování vláda zatím nechystá.

„Podle aktuálních propočtů ministerstva financí vychází, že valorizace u průměrného starobního důchodu přesáhne 800 korun. Pro příští rok počítáme s tím, že dodržíme náš slib, že v roce 2021 bude průměrný důchod více než 15 000 korun měsíčně. Důchod od 1. ledna příštího roku by měl dosáhnout částky cca 15 270 korun,“ uvedla pro České důchody ministryně financí Alena Schillerová.

Jde o průměry, takže část seniorů bude mít opět valorizaci nižší a část vyšší. O kolik poroste přímo váš důchod, můžete zjistit v naší nové kalkulačce.

KALKULAČKA: Spočítejte si valorizaci od ledna 2021 (klikněte zde)

Definitivní informace o tom, jak nakonec důchody porostou, by mohly být známy během srpna nebo září. Potom kalkulačku aktualizujeme, aby počítala přesně.

Dále doporučujeme