Hledá se Anděl mezi zdravotníky: Druhý ročník má 12 finalistů, ale je to poděkování pro všechny

Už na konci srpna budeme znát nového Anděla mezi zdravotníky, blíží se totiž finále soutěže, kterou pořádá David Novotný. Vybírat se bude z dvanácti osobností napříč zdravotnickými profesemi.

Foto: Herminapress
Finalisté Anděla mezi zdravotníky 2021.

Je tady už druhý ročník soutěže Anděl mezi zdravotníky. Finále se odehraje už 28. srpna v Náchodě a ani tentokrát nebudou chybět zajímavé osobnosti z řad lékařů, zdravotních sester, lékárníků, laborantů, záchranářů a dalších zdravotnických profesí.

Loni zvítězil 76letý záchranář a bývalý ředitel pražské záchranky František Ždichynec, letošní vítěz vzejde z nových dvanácti finalistů. A je opravdu z čeho vybírat, protože nejmladší finalistce je 28 let a nejstarší 74 let.

Přišlo 380 nominací

Vybrat finalisty přitom nebylo jednoduché. „Těch zajímavých příběhů bych mohl mít mnohem více. Dorazilo 380 přihlášek a bylo velice těžké vybrat dvanáct finalistů. Radil jsem se i s různými asociacemi,“ prozradil pro České důchody pořadatel soutěže David Novotný. A popsal, že nominace mohli posílat například ředitelé nemocnic, kolegové v práci, pacienti i jednotlivá oddělení v nemocnicích nebo pečovatelských zařízeních.

„Jsem moc rád, že se Anděl mezi zdravotníky ve společnosti ujmul. A to přesto, že minulý rok se finále muselo přesouvat nejdříve ze srpna na říjen a potom z října na prosinec a bylo to velmi omezené. V sále, kde se jindy sejde 600 hostů, bylo 60 lidí, takže to bylo opravdu velice skromné. Ale věřím, že letos to bude hezké a velkolepé. Věřím, že přijedou ředitelé nemocnic, politici, známé osobnosti, a hlavně se poděkuje všem zdravotníkům,“ řekl David Novotný.

Záštitu nad soutěží přijaly i přední politické osobnosti, například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, bývalý ministr Roman Prymula, dcera prezidenta Kateřina Zemanová, ministryně Jana Maláčová, ministr Jan Hamáček nebo poslanec Jan Birke. A soutěž podporují také důležité zdravotnické asociace, například Česká lékařská komora, Česká asociace sester nebo Česká asociace záchranných složek České republiky.

David Novotný s patronkou Kateřinou Zemanovou.Foto: Herminapress

Nejen o covidu

„Ve finále soutěže jsou sestřičky, lékaři, pečovatelé, záchranáři i laboranti, ale poděkuje se všem zdravotnickým profesím. A nechci, aby to bylo jen o covidu, ale aby vynikly všechny zajímavé příběhy,“ popsal David Novotný, který pro finalisty uspořádal také speciální soustředění v luxusním resortu Chateau Šanov. V jeho průběhu si finalisté vyzkoušeli první rozhovory pro média a společně s celebritami nafotili kalendář.

„Věřím, že večer bude hezký a že si to všichni užijí a že bude poděkováno zdravotnickým profesím. A věřím, že tato akce už v České republice zůstane,“ dodal David Novotný v rozhovoru.

Finále soutěže Anděl mezi zdravotníky se uskuteční 28. srpna 2021 v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 20 hodin.

Finalisté 2. ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky

 1. Jana Pruknerová, 38 let, Nemocnice Jihlava, staniční sestra na JIP
 2. Tereza Fibingerová, 42 let, Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha, staniční sestra na centrálních odběrech a příjmu materiálu
 3. Nikol Lepšová, 28 let, Královéhradecká lékárna v Náchodě, lékárnice
 4. Vladimíra Kočica, 43 let, Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová, fyzioterapeutka
 5. Vladimíra Svědínková, 52 let, Alzheimercentrum Černošice, pečovatelka
 6. Tomáš Miča, 52 let, EUC Klinika Zlín, primář
 7. Jana Farkačová, 74 let, Všeobecná fakultní nemocnice, zdravotní laborantka
 8. Jana Dušánková, 49 let, Masarykova nemocnice Ústí nad Labem, lékařka na onkologickém oddělení
 9. Radka Sajfridová, 52 let, Městské středisko sociálních služeb Marie Náchod, pečovatelka
 10. Dita Jetýlková, 49 let, Fakultní nemocnice Bulovka, vrchní sestra pneumologie 3. LF UK
 11. Regina Kondělková, 28 let, studentka 2. Lékařské fakulty Karlovy Univerzity, V. ročník
 12. Patrice Awonseba Baba Musah, 35 let, Ústav pro péči o matku a dítě, lékař

Více k tématu